Klimatyzator AUX J-Smart ART 3,5kW

Klimatyzator ścienny AUX FREEDOM AUX-12JP 3,7kW
Komplet AUX-12JP jednostka zewnętrzna + jednostka wewnętrzna + pilot
WiFi, jonizator powietrza, czynnik R32.

  • Kod: AUX-12JP
  • Producent: AUX
  • Dostępność: Jest Jest
  • Czas realizacji: 3-4 dni
  • Cena netto: 2 890,24 zł 3 555,00 zł
  • szt.

AUX J-Smart łączy w sobie innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne oraz unikatowe, nowoczesne wzornictwo. Minimalistyczna obudowa klimatyzatora ściennego jest odporna na uszkodzenia mechaniczna oraz łatwa w czyszczeniu. Sprężarka z technologią inwerterową zapewnia nie tylko dużą wydajność, ale także energooszczędność. Dzięki temu urządzeniu została przyznana wysoka klasa energetyczna A++ dla chłodzenia oraz A+ dla grzania. Udział w tym ma również ekologiczny i efektywny czynnik chłodniczy R32.

 

Klimatyzator AUX J-Smart wykorzystuje opatentowane przez producenta pionowe żaluzje w kształcie rybiej płetwy, które znacznie zmniejszają opór i zapewniają o nawet 10% większy zasięg nadmuchu. We wnętrzu urządzenia zastosowano zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne pozytywnie wpływające na przepływ powietrza i umożliwiające dużo bardziej precyzyjne dostosowanie kierunku nawiewu. Filtr PM2.5 oraz technologia jonizacji Cold Plasma sprawiają, że w pomieszczeniu brak niebezpiecznych zanieczyszczeń.

 

 

Modułowa budowa jednostki wewnętrznej

Producent zaprojektował klimatyzacje ścienną AUX J-Smart w taki sposób, aby była łatwa w montażu i serwisowaniu. Osiągnął to przez zastosowanie demontowalnej dolnej części obudowy, dzięki czemu instalacji może dokonać tylko jedna osoba, a i tak zajmie ona krócej w porównaniu do standardowych modeli. Rozwiązanie oferuje także wygodny dostęp serwisowy, przez co utrzymanie urządzenia w dobrym stanie nie wymaga dużego wysiłku.

 

 

 

Jonizator powietrza Cold Plasma

Na wyposażeniu klimatyzacji ściennej AUX Freedom znajduje się zaawansowany jonizator, który zadba o wysoką jakość powietrza. Urządzenie uwalnia do wnętrza ujemnie naładowane jony, a te otaczają i przyciągają cząstki zanieczyszczeń utrzymujących się w obsługiwanej przestrzeni, a następnie wchodzą z nimi w reakcję chemiczną, aby je zneutralizować. Dzięki temu w pomieszczeniu wyeliminowane są: kurz, wirusy, bakterie, roztocza, pleśń, pyłki oraz inne alergeny. Technologia także likwiduje nieprzyjemne zapachy.

 

 

 

Funkcja samoczyszczenia

W celu zachowania jednostki wewnętrznej klimatyzacji ściennej AUX Freedom w czystości producent wyposażył ją w opcję zaawansowanego samooczyszczania. W momencie aktywacji funkcji urządzenie uruchamia się w trybie chłodzenia z małą prędkością wentylatora. Skroplona w ten sposób woda zbiera kurz, który zgromadził się na lamelach wymiennika ciepła, a następnie wyparowuje w momencie przełączenia sprzętu w tryb grzania. Następnie wszystkie zanieczyszczenia zostają wydmuchane, dzięki czemu wnętrze klimatyzacji jest suche i pozbawione bakterii czy pleśni.

 

 

Filtr PM2.5 w klimatyzacji AUX J-Smart

Pyły będące składnikami smogu są szkodliwe dla zdrowia człowieka. Właśnie dlatego producent klimatyzatora AUX J-Smart postanowił dopilnować, aby tego rodzaju zanieczyszczenia nie utrzymywały się w mieszkaniu. W tym celu wyposażył urządzenie w filtr PM2.5, który w podstawowy stopniu zatrzymuje cząsteczki szkodliwe dla zdrowia. Dzięki temu urządzenie zapewnia nieco czystsze powietrze.

 

 

 

 

Grzałka tacy skroplin do pracy zimowej

Zastosowanie rozwiązań zwiększających wydajność i efektywności jednostki zewnętrznej systemu AUX J-Smart sprawiło, że urządzenie cechuje szeroki zakres temperatur, w jakich może pracować. Wśród nich wartą wyróżnienia jest grzałka tacy skroplin, która zapobiega przed oblodzeniem wymiennika ciepła, dzięki czemu sprzęt będzie działać nawet przy silnych mrozach.

 

 

 

 

Odczyt temperatury z pilota I Feel

Dzięki wyposażeniu bezprzewodowego pilota w czujnik temperatury, urządzenie ma dokładne informacje na temat warunków panujących we wnętrzu. Inteligentny odczyt temperatury I Feel pozwala na dokładne dopasowanie nawiewu do bieżącej sytuacji w pomieszczeniu, przez co klimatyzacja ścienna AUX J-Smart może zapewnić maksymalny komfort przebywania w obsługiwanej przestrzeni przy minimalnym zużyciu energii.

 

 

 

 

Cicha praca jednostki wewnętrznej AUX J-Smart

Klimatyzacja ścienna AUX J-Smart cechuje nie tylko wydajność i energooszczędność, ale także bardzo niski poziom głośności pracy. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań optymalizujących przepływ powietrza wynosi on w najniższym trybie pracy 19 dB, czyli jest cichszy nawet niż szept. W związku z tym sprzęt bardzo dobrze sprawdza się w miejscach, w których wymagane są cisza i spokój, takich jak biura, biblioteki, sypialnie czy pokoje dziecięce. Gwarantuje tam niezakłócany odpoczynek czy wytężoną pracę umysłowych w perfekcyjnych warunkach termicznych.

 

 

 

Wielokierunkowy nawiew 4D

Funkcja wielokierunkowego nawiewu 4D oferuje niesamowity komfort przebywania w pomieszczeniu. Dzięki niej klimatyzator ścienny AUX J-Smart równomiernie rozprowadza klimatyzowane powietrze po całej obsługiwanej przestrzeni, aby zapewnić stabilną temperaturę w każdym jej miejscu. Domownicy będą czuć się tak samo wygodnie niezależnie od tego, gdzie dokładnie przebywają.

 

 

 

 

Cichy agregat zewnętrzny

Nie tylko jednostka wewnętrzna klimatyzacji AUX J-Smart jest cicha, gdyż tyczy się to także agregatu zamontowanego na zewnątrz. Poziom głośności pracy urządzenia nie przekracza 40 dB, dzięki czemu nie przeszkadza sąsiadom i nie łamie zasad ustalanych często przez zarządcę osiedla. W ten sposób można zapewnić sobie wysokiej jakości komfort termiczny, pozostając w zgodzie ze spółdzielnią i osobami mieszkającymi w pobliżu.

 

 

 

 

Sterowanie WiFi

Moduł Wi-Fi wbudowany w jednostkę wewnętrzną klimatyzatora AUX J-Smart pozwala na kontrolowanie pracy urządzenia z niemal każdego miejsca na Ziemi. Wystarczy połączyć sprzęt z domową siecią internetową, a na smartfonie lub tablecie zainstalować przygotowaną przez producenta aplikację. Wykorzystując to oprogramowanie, użytkownik zyskuje dostęp do takich opcji jak:

  • zmiana trybu pracy,
  • konfiguracja programu dobowego,
  • sprawdzenie stanu sprzętu.

 

 

Pozostałe funkcje w klimatyzatorach AUX J-Smart ART

Tryb wentylatora

Klimatyzator może pracować jako niezależny wentylator — urządzenie oferuje nawiew powietrza bez chłodzenia i grzania.

Tryb osuszania

W trybie osuszania urządzenie dostosowuje prędkość silnika wentylatora, odnosząc się do temperatury zdalnej i panującej w pomieszczeniu, tym samym uzyskując właściwy stopień osuszania.

Tryb TURBO

Szybsze niż kiedykolwiek chłodzenie powietrza w pomieszczeniu dzięki maksymalnemu zwiększeniu prędkości obrotowej wentylatora.

Autodiagnostyka

Klimatyzator AUX J-Smart samodzielnie wykrywa błędy w działaniu i informuje o nich użytkownika.

Programator czasowy 24h

Użytkownik może ustawić moment samoczynnego włączenia i/lub wyłączenia urządzenia na przestrzeni kolejnych 24 godzin.

Dwustronne odprowadzanie skroplin

Rurki chłodnicze oraz rurkę odprowadzającą skroplinę można pokierować na prawo albo na lewo od jednostki wewnętrznej.

Wyświetlacz LED

Nowoczesny, ukryty wyświetlacz LED - widoczny tylko, gdy urządzenie jest włączone.

Łatwa i szybka instalacja

Innowacyjna konstrukcja klimatyzatora, która pozwala na szybką instalację urządzenia.

Złocone lamele wymiennika

W obu jednostkach zastosowano złocone lamele wymiennika, dzięki czemu pozostają bardziej odporne na korozję i cechują się dłuższą żywotnością.

 

 

 

 

 

 

Antykorozyjna obudowa jednostki zewnętrznej

Obudowa jednostki zewnętrznej pozostaje w szczególny sposób ochronna na zmienne warunki atmosferyczne. Może być z powodzeniem wykorzystywana na ścianach bloków czy kamienic.

Super EMC

Klimatyzatory AUX zostały przebadane pod kątem kompatybilności elektromagnetycznej.

Tryb czuwania Standby 0,3 W

Bardzo niski pobór prądu w trybie czuwania.

Tryb pracy nocnej

Tryb pracy nocnej urządzenia oznacza automatyczną regulację temperatury podczas snu.

Filtr antybakteryjny

Dodatkowy filtr paskowy wpływający na jakość powietrza wylotowego, usuwając niebezpieczne bakterie.

Filtr o zwiększonej gęstości

Urządzenie zostało wyposażone w bardzo skuteczny filtr o wysokiej gęstości, który zatrzymuje cząsteczki pyłu i kurzu.

Automatyczny restart

W razie nagłego braku napięcia, po ponownym podłączeniu do prądu klimatyzator AUX uruchomi się w ostatnim wybranym trybie pracy.

Łopatki z aluminium hydrofilowego

Łopatki wentylatora wykonane z aluminium hydrofilowego jeszcze skuteczniej zabezpieczają części wrażliwe przed niekorzystnym działaniem wody.

Inteligentne odszranianie

Klimatyzator AUX oferuje krótszy cykl odszraniania w trybie grzania. Inteligentne odszranianie działa tylko wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba, przez co redukuje straty energii.

Tryb pracy ekonomicznej

Możliwa jest praca ekonomiczna urządzenia dzięki maksymalnemu dostosowaniu ustawień do potrzeb.

Szybkie chłodzenie / ogrzewanie

Zastosowana technologia inwerterowa sprawia, że układ klimatyzacyjny może w krótkim czasie po starcie osiągnąć pełną wydajność i zapewnić zadaną temperaturę.

5-letnia gwarancja

Producent oferuje na swoje urządzenia aż 5 lat gwarancji, co potwierdza wysoką jakość klimatyzatora.

 

DANE TECHNICZNE

Model J-Smart Art   AUX-09JP AUX-12JP AUX-18JP AUX-24JP
Wydajność chłodnicza [kW] 2,70 (0,50 - 3,10) 3,60 (0,80 - 3,60) 5,40 (1,20 - 5,60) 7,20 (1,40 - 7,50)
Wydajność grzewcza [kW] 3,00 (0,50 - 3,30) 3,70 (0,10 - 3,80) 5,80 (1,20 - 6,00) 7,20 (0,90 - 7,30)
Zasilanie [V~,Hz,Ph] 220-240, 50, 1 220-240, 50, 1 220-240, 50, 1 220-240, 50, 1
Prąd roboczy Chłodzenie [A] 3,55 4,82 7,32 9,75
Ogrzewanie [A] 3,33 4,30 6,61 8,67
Zużycie energii Chłodzenie [W] 800 1090 1650 2200
Ogrzewanie [W] 750 970 1490 1960
Maksymalny pobór prądu [A] 8,0 9,5 12,0 16,0
Maksymalny pobór mocy [W] 1500 1900 2900 3700
SEER / SCOP - 6,16 / 4,17 6,12 / 4,14 6,57 / 4,02 6,89 / 4,11
Klasa efektywności energetycznej Chłodzenie - A++ A++ A++ A++
Ogrzewanie - A+ A+ A+ A+
Jednostka wewnętrzna   AUX-09JO(B)/I AUX-12JO(B)/I AUX-18JO(B)/I AUX-24JO(B)/I
Przepływ powietrza [m3/h] 600 600 900 1150
Poziom ciśnienia akustycznego [dB(A)] 38/31/27/22/19 38/32/29/23/20 41/32/31/26/23 38/36/33/31/23
Poziom mocy akustycznej [dB(A)] 44/40/36/31/24 44/40/36/32/23 37/43/40/35/30 48/43/40/37/28
Wymiary jednostki wewnętrznej [mm] 792 x 292 x 201 792 x 292 x 201 940 x 316 x 224 1132 x 330 x 232
Masa jednostki wewnętrznej [kg] 8,0 8,5 12,0 15,0
Jednostka zewnętrzna   AUX-09JO(B)/O AUX-12JO(B)/O AUX-18JO(B)/O AUX-24JO(B)/O
Czynnik chłodniczy Typ - R32 R32 R32 R32
Napełnienie fabryczne (do 5 m) [g] 530 600 1280 1440
Dodatkowe napełnienie [g/m] 20 20 20 30
Poziom ciśnienia akustycznego [dB(A)] 40 42 44 45
Poziom mocy akustycznej [dB(A)] 50 50 52 53
Wymiary jednostki zewnętrznej [mm] 730 x 545 x 285 730 x 545 x 285 800 x 545 x 315 900 x 700 x 350
Masa jednostki zewnętrznej [kg] 25,0 25,0 35,0 45,0
Zakres pracy (temperatura zewn.) Chłodzenie [°C] -10 -10 -10 -10
Ogrzewanie [°C] -20 -20 -20 -20